V soboto, 16. 4. 2016, smo se z učenci planinskih krožkov OŠ Cirkovce, OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc udeležili planinskega pohoda na Uršljo goro. Naša pot se je začela pri koči na Naravskih ledinah, na nadmorski višini 1072 metrov. Tam smo pregledali opremo in se okrepčali, nato pa krenili proti cilju – vrhu Uršlje gore. Po dobrih dveh urah hoje z vmesnimi postanki smo  na 1699 metrih nadmorske višine cilj dosegli. Vreme nam je bilo naklonjeno, zato smo si z vrha lahko ogledali še okoliške gore in posneli nekaj fotografij. Nato smo se odpravili nazaj proti domu na Uršlji gori, ob katerem stoji cerkev Sv. Uršule. Pred domom smo se v eni uri počitka okrepčali in uredili planinske dnevnike, nato pa se veseli in zadovoljni začeli vračati proti izhodišču, kjer nas je čakal avtobus in nas odpeljal domov. Želimo, da bi se nam na naslednjem pohodu, ki ga načrtujemo že v mesecu maju, pridružilo še več mladih.

Vodnika iz Planinskega društva občine Kidričevo sva bila Vladko Meglič in Ivan Kojc.

Vse učence, ki jih planinska dejavnost zanima, vljudno vabimo, da se nam pridružijo tako v planinskem krožku na osnovnih šolah kot v Planinskem društvu občine Kidričevo kot mladi planinci.

Ivan Kojc