ŠVN, dom CŠOD Rak
Ponedeljek, 5. 3. 2018

V ponedeljek 5. 3. 2018, smo šestošolci in sedmošolci polni pričakovanj, ob 8.30, sedli na avtobus in se veselo odpravili na pot proti Rakovemu Škocjanu in domu Rak.

Na poti smo se ustavili na postajališču v Lukovici, kjer smo pomalicali. Okoli 11. ure smo prispeli v dom, kjer so nas najprej prijazno pozdravili in nas seznanili z nekaj obvestili. Potem smo navdušeno vzeli kovčke in se namestili v sobe. Hitro po namestitvi smo odšli na kosilo, na katerem smo se dobro najedli. Sledilo je nekaj prostega časa, nato pa 10 km dolg pohod do Cerkniškega polja. Tam so nas poučili nekaj o Cerkniškem polju, in prisluhnili smo legendi o Cerkniškem polju. Po dolgem tri urnem pohodu, ki je hitro minil smo se polni novega znanja vrnili v dom, kjer nas je po nekaj prostega časa čakala večerja. Po večerji smo imeli nekaj prostega časa nato pa smo odšli na krajši sprehod po sneženem gozdu s svetilkami. Odšli smo do mosta želja, kjer smo najprej prisluhnili legendi in si ob hoji čez most nekaj zaželeli.

Po sprehodu smo se vrnili v dom, se pripravili za spanje in navdušeni nad dnem zaspali.

Eva Kozoderc,
7. razred