V šolske, letu 2024/2025 bomo na OŠ Cirkovce pričeli z obveznim izvajanjem Razširjenega programa, ki zajema vse dejavnosti v celoti.

Namen razširjenega programa osnovne šole je vsem učencem in učenkam omogočiti zdrav in celostni osebnostni razvoj, ki sledi njihovim individualnim zmožnostim, interesom, talentom in potrebam, ob smiselnem upoštevanju individualnih aspiracij in pričakovanj. Razširjeni program osnovne šole omogoča tudi bolj poglobljeno spoznavanje učencev in prispeva k medsebojnemu sodelovanju in razvijanju kakovostnih odnosov med strokovnimi delavci in učenci, kar pomembno pripomore k večji motiviranosti obojih za doseganje ciljev osnovnošolskega programa v celoti.

Razširjeni program obsega dejavnosti, ki smo jih izvajali že pred sprejetjem novega koncepta:

• podaljšano bivanje, ki ga osnovna šola organizira za učence od 1. do 5. razreda, za učence, ki so usmerjeni v prilagojene izobraževalne programe ali v posebni program, pa šola organizira podaljšano bivanje do zaključka izobraževanja v osnovni šoli;
  • jutranje varstvo za učencev prvega razreda;
  • dodatni pouk se organizira za učence, ki pri posameznih predmetih presegajo določene standarde znanja;
  • dopolnilni pouk se organizira za učence, ki potrebujejo pomoč pri učenju
  • individualno in skupinsko pomoč učencem;
  • interesne dejavnosti za razvijanje različnih interesov učencev;
  • pevski zbor
  • pouk neobveznih izbirnih predmetov.

Splošni cilji:

– odpravljanje vrzeli, poglabljati in nadgrajevati cilje obveznega programa osnovne šole;
– večja izbirnost in participacija učenk in učencev;
– razvijanje ustvarjalnosti in inovativnosti učenk in učencev;
– poglobljeno spoznavanje posebnosti posameznih učencev in tako večje možnosti za udejanjanje načela individualizacije;
– razvijanje učenčevih interesov, spretnosti in znanja, razvijanje učnih in delovnih navad;
– spodbujati kakovostno preživljanje prostega časa ter zdravega življenjskega sloga

PRIJAVE:
Za učence od 1. – 5. razreda so prijave pisne

Za učence od 6. – 9. razreda so prijave elektronske

V  primeru prevelikega števila prijav za eno dejavnost, bomo učence prerazporedili v šoli.  Dejavnosti, ki so fleksibilne  bodo učenci imeli možnost obiskovati  še v drugem ocenjevalnem obdobju.