V skupini smo plesalci od 2. do 5. razreda. Spremljata nas instrumentalista Žiga s frajtonarico iz 8. razreda in Mark z violino iz 6. razreda.

Folklorni krožek je naš najljubši krožek. Med učenjem se tudi igramo in pri plesanju zabavamo. Zelo uživamo, ko stojimo na odru in predstavljamo običaje iz starih časov ter zaplešemo plese naših dedkov in babic.

Z mentorico Metko Kaiser vsako leto pripravimo nov splet, v katerem  spoznavamo in ohranjamo naše ljudske običaje. V letošnjem šolskem letu smo se folklorniki večkrat predstavili. V mesecu marcu pa smo na naši šoli gostili območno revijo. Aprila smo nastopili na regijski reviji v Lenartu, na katero smo bili izbrani.

Udeležili smo se tudi državne revije Pika poka v Rogaški Slatini. Ta dan smo imeli tudi čas za ogled mesta in za sladoled v mestnem parku.

Lucija Perkovič, Lana Lešnik in Ajla Medved
iz  4. razreda OŠ Cirkovce