Tudi letos sodelujemo v projektu Medgeneracijsko branje. Ob slovenskih avtorjih, ki smo jih prebirali in tudi povabili medse minula leta, smo letos brali roman nemške avtorice Jane Frey- Svet za rešetkami.

Roman, napisan po resničnih dogodkih, nas sooči z mladostniškem nasiljem, kriminalom, vendar se konča » z novim začetkom« in novo priložnostjo za glavnega junaka.

Letos so knjigo prebirali devetošolci, ki so projektu zvesti od samega začetka. Knjigo so dobro sprejeli.

Srečanje smo izvedli na daljavo in medse povabili mag. Tilko Jamnik, strokovnjakinjo za literaturo, vodjo mnogih projektov pri Bralni znački, pridružila pa se nam je tudi njena sodelavka, gospa Ani Korošec.

Prijeten klepet o knjigi, branju, temah, ki nam jih knjiga ponuja, je hitro minil. Vesela sem, da nam je srečanje uspelo. Ponosna sem na devetošolce, ki so zelo suvereno predstavili svoja mnenja, spregovorili o knjigi, ponosna pa tudi zato, ker s tovrstnimi projekti, ki jih na šolah izvajamo, ostajajo zvesti knjigam in branju ter se preko njih povezujejo  s starši, starimi starši in sorojenci.

Jerneja Kuraj