Letošnje šolske leto je bilo na naši šoli zelo pestro in uspešno pri prometnih vsebinah in dejavnostih. Sodelovali smo v projektu Varno na kolesu z učenci predmetne stopnje in z učenci, ki se pripravljajo na kolesarski izpit. Prav tako pa vsa leta sodelujemo na tekmovanju »Kaj veš o prometu?«, ki nam je letos prineslo odlične rezultate. V petek, 19. 5.,  smo se udeležili finalnega zaključka projekta »Varno na kolesu« v Ljubljani. Predstavniki naše šole so namreč osvojili posebno nagrado Agencije za varnost v prometu v organizaciji družbe Butan plin za največje številu udeležencev, ki so se udeležili športne aktivnosti na kolesu. Pridobili so bon za prometno predstavitev na šoli in kolesarske čelade. V soboto, 27. 5., sta se šestošolca Aljaž lešnik in Teo Dobič udeležila državnega tekmovanja »Kaj veš o prometu?«, ki je potekalo v Novi Gorici. Zastopala sta Podravsko regijo kot najuspešnejša predstavnika na področnem tekmovanju na Ptuju. Aljaž je dosegel zelo dobro 13. mesto, Teo pa prav tako dobro 24. mesto med vsemi udeleženci, ki tekmujejo skupaj v starosti od 6. do 9. razreda. Tekmovanje je za mlajše udeležence kar stresno, saj še nabirajo izkušnje pri kolesarjenju po mestih, kjer je veliko kolesarskih stez. Iskrene čestitke vsem kolesarskim navdušencem ter varno in uspešno kolesarjenje. Naj vam bistro glavo varuje čelada.

Mentorica: Jožica Jurgec