V sredo, 12. 6. 2024, smo se s predšolskimi otroki odpravili na izlet z vlakom v Maribor. Tam smo najprej pomalicali, nato pa si pobližje ogledali znamenito lokomotivo – simbol mariborske železniške postaje. Po uličicah smo se odpravili proti mestnemu parku, kjer smo se sprehodili po promenadi do igral. Ker so bila zaradi dežja žal mokra, smo morali igro na njih preložiti na lepše dni. Po spoznavanju parka in njegovih značilnosti smo vstopili v Akvarij – terarij, kjer smo si vodeno ogledali najrazličnejše ribe in plazilce. Med njimi so največ pozornosti poželi pritlikavi krokodil ter strupene kače in pajki. Čas je hitro mineval in že smo se počasi vračali proti železniški postaji, kjer smo v želodčke pospravili še zadnje prigrizke ter nestrpno pričakali vlak, ki nas je popeljal nazaj proti Cirkovcam.

V četrtek, 13. 6. 2024, smo v popoldanskih urah obiskali kmetijo Napast v Cirkovcah, kjer smo si ogledali krave, hlev ter kmetijsko mehanizacijo. Največje navdušenje so poželi majhni telički in veliki traktorji. Po okrepčilu so se otroci razigrali, kmalu pa smo pomahali v slovo ter se odpravili nazaj proti vrtcu, kjer so otroci preživljali sproščene urice na otroških igralih in v vožnji z otroškimi traktorji na pedala. Po okusni večerji smo se odpravili na lov za zakladom in ga po prestanih nalogah tudi uspešno odkrili ter se z njim posladkali. Sledila je krajša zabava v pižamah in nato zaslužen počitek. Ker  smo spali v vrtcu, smo si lahko privoščili nekoliko daljše jutranje poležavanje. Nov dan pa je že klical po novih dogodivščinah.     

vzgojiteljica Katja Vodošek