V ponedeljek, 21. 9. 2015, smo se učenci naše šole odpravili na Sestrško jezero, kjer je bil organiziran športni dan.

Zjutraj smo se zbrali pred šolo. Učenci od šestega do devetega razreda smo se do jezera odpravili s kolesi, učenci od prvega do petega razreda pa z avtobusom. Ko smo prišli, smo se najedli in se na pot okrog jezera odpravili v skupinah. Dobili smo tudi nekakšen delovni list, ki samo ga morali spotoma reševati. Prva postojanka naše skupine je bila pri učitelju Simonu, kjer nas je pričakal z igro s frizbijem. Kasneje smo nadaljevali pot okrog jezera. Med pohodom smo se srečevali tudi z ostalimi skupinami. Ustavili smo se še na klopcah, kjer smo pojedli ostanke malice. Ko smo prišli na cilj, smo se s kolesi in z avtobusom odpravili nazaj proti šoli.

Tako smo zaključili naš športni dan. Vreme smo imeli fantastično in tudi naše občutje je bilo zelo veselo in sproščeno.

Gabrijela Frangež in Ema Šmigoc, šolsko novinarstvo