V četrtek, 24. 9. 2015, je Talum obeležil 4. Dan inovativnosti. K sodelovanju pri ustvarjalni delavnici za mlade “Upam si!” je Talum povabil osnovni šoli Cirkovce in Borisa Kidriča Kidričevo.

Po nas so prišli Talumovi delavci ter nas odpeljali do Taluma. Tam sta nas pričakala maskota Aluminko in gospa Aleksandra, ki je tudi vodila našo delavnico. Gospa Aleksandra nam je povedala ter predstavila letošnje geslo »Odštekan sem«, kar pa pomeni, da si dovolimo doživeti dan brez električne energije. Zastavila nam je tudi vprašanje, kako bi preživeli dan brez električne energije. Naše odgovore smo najprej napisali na list, najboljše pa tudi napisali na plakat, ki ga bodo obesili v restavraciji Pan. Naredili smo skupinsko fotografijo z Aluminkom ter se odpravili na malico v menzo, kjer nas je pričakal zelo bogat topli obrok. Ko smo se najedli smo se odpravili nazaj na delo. Naša naslednja naloga je bila okrasiti darilne vrečke za njihove inovatorje, v katere bodo dali varčne žarnice. Okrasili smo veliko darilnih vrečk ter se zelo zabavali. Talum nam je podaril majice, kemični svinčnik ter beležko. Nato so nas prišli iskat delavci Taluma, ki so nas odpeljali nazaj v šolo.

Učenci si želimo čim več takih raznolikih dni.

Maša in Timotej Medved, šolsko novinarstvo