V soboto, 24. 9. 2016,  smo se nekateri učenci tujejezične ustvarjalnice z učiteljico  Petro Oblak  zbrali v Cirkovcah, da bi Cirkovčane in ostale prebivalce seznanili, da je 26. september evropski dan jezikov.

Mimoidoče smo spraševali, če vedo, kaj bo v ponedeljek. Pri tem smo jim pomagali z nalepkami, ki smo jih imeli na jaknah. Zanimalo, nas je, če so se učili in če znajo kakšen tuji jezik.

Ugotovili smo, da se je večina ljudi učila nemški jezik, nekateri celo rusko. Mlajši ljudje so poleg nemškega jezika znali še angleškega. Ljudi smo nagovorili, da so se z nami pogovarjali v kakšnem tujem jeziku. Rekorder dneva je bil mlajši gospod, ki je znal kar 5 jezikov- angleškega, nemškega, španskega, italijanskega in srbohrvaškega. Povedal nam je, da se je španski jezik naučil z gledanjem številnih oddaj na televiziji. Srbohrvaškega prav tako, ostale jezike je imel v osnovni in srednji šoli.

Bilo je zabavno, zanimivo ter poučno!

UČENKE IN UČENEC
6. IN 7. RAZREDA