V sredo, 16. 11. 2016, smo se z učenkami 9. razreda udeležile druženja Unesco šol in vrtca Središča Ptuj. Odpravile smo se v knjižnico Šolskega centra Ptuj, kjer so dijaki Ekonomske šole pripravili zanimiv dopoldanski program z naslovom Menjaj branje in sanje.

Najprej smo si ogledali predstavo Veveriček posebne sorte, nato pa smo predstavili knjige, ki govorijo o strpnosti. Naše učenke so predstavile knjigo Čudo, ki jo imamo na izposojo tudi v šolski knjižnici. Sledile so predstavitve še ostalih knjig in pa skupne delavnice, izdelovanje knjižnih kazalk. Na koncu srečanja smo si izmenjali knjige oz. smo jih podarili vrtčevskim otrokom Vrtca Ptuj.

Veselo druženje ob dobri knjigi, pesmi in glasbi je bilo zelo prijetno, saj so se povezali učenci, predšolski otroci in dijaki.

Petra Žunko,

šolska Unesco koordinatorica

stpnost 1