V torek, 28. 11. 2017, smo člani šolske skupnosti pripravili sprejem za prvošolce v šolsko skupnost. Prvošolce smo pričakali v njihovem razredu, kjer jih nagovoril Blaž Žitnik, 8. R, tutor v prvem razredu in jih nato skupaj peljali po šolskih prostorih. Najprej smo šli drugi razred, kjer sta jim Klemen Predikaka in Žiga Serdinšek, 9. R, zastavila matematično nalogo. S pravilno rešitvijo so si prislužili listek, na katerem se je skrivala naslednja uganka. Rešitev jih je pripeljala v naravoslovno učilnico, kjer jim je Tea Hajšek, 8. r, predstavila eksperiment. Po eksperimentu so morali poiskati listek na katerem se je skrivala naslednja uganka. Na listku so se skrivala glasbila in takoj so vedeli, kam morajo iti. V glasbeni učilnici sta nam zaigrala Ajda Marin, 6. R, na klavir ter Lovro Lešnik, 5. R, na bobne. V tej učilnici se je skrival še zadnji namig do nagrade. Na listku je bil narisan muffin. Prepoznali so ga in si zaslužili nagrado. Nato smo v učilnici razdelili priznanja za sprejem v šolsko skupnost ter računala, ki smo jih izdelali predstavniki šolske skupnosti. S krajšim glasbenim programom, ki ga je popestrila učenka Tosja Pišek, 8. R, na violini, in podelitvijo, se je sprejem zaključil. Prvošolci so bili zelo veseli, saj so tudi oni dobili dva predstavnika, ki se bosta aktivno vključila v delovanje šolske skupnosti na naši šoli.

LANA ERHATIČ, 7. r.,
predstavnica šolske skupnosti