ŠVN, dom CŠOD Rak
Sreda, 7. 3. 2018

       V sredo smo se zbudili polni energije in  pripravljeni na novo pustolovščino. Najprej smo zjutraj zajtrkovali. Nato smo se vsi skupaj odpravili na pohod. Odšli smo do avtoceste blizu Postojne in si ogledali tako imenovan bunker oz. napajališče za konje, ki je bilo zgrajeno takoj po 1. svetovni vojni. V vojne namene se ni uporabljalo. Učitelj nam je razkazal zbiralnika vode. Vse skupaj je bilo kar zanimivo. Na koncu  so nekateri splezali ven iz jame. Bili so varovani z vrvjo. Tisti, ki pa niso želeli  so odšli z učiteljem po stopnicah nazaj gor. Ko  smo se vsi zbrali smo pomalicali in odšli nazaj. Po poti nazaj smo se ustavili pri  tako imenovani vrtači. Ker je bilo vse zasneženo so se nekateri spustili dol. Potem smo odšli nazaj v dom. Ko smo prispeli nas je čakalo kosilo. Po kosilu so nam učitelji povedali  kako naprej. Po kratkem odmoru v svojih sobah smo se primerno oblekli in odšli na sneg. Razdelili smo se v dve skupini. Prva skupina je šla delat igluje in druge snežene stvari. Nekateri pa so se raje obmetavali s snegom. Druga skupina pa se je bolj podrobno učila spoznavati vrste dreves. Dobili smo delovne liste, ki so bili na koncu mokri saj je začelo močno deževati in so se morali preseliti v učilnico. Ko smo vse opravili sta se skupini zamenjali. Po večerji je nastopil najbolj  vznemirljiv del. Razdelili smo se v skupine po šest in snemali  filme. Vsi smo se zelo potrudili. Zato smo si na koncu ogledali še filme drugih šol, ki so bile tukaj pred nami. Nato je sledila priprava na spanje. Tako smo vsi preživeli še en lep dan.

Lana Pirc, 7. a