V petek, 18. 5. 2018, smo zaključili še eno bralno sezono. Letošnje branje je bilo v znamenju pisatelja Ivana Sivca. Tako smo že ob svetovnem dnevu knjige pripravili Popoldne knjige, kjer je bila rdeča nit omenjeni pisatelj.

Gospoda Sivca so v prvo predstavitev na zanimiv in domiseln način popeljali učenci 5. razreda. Pripravili so kratke dramske utrinke iz prebranih del, sam pisatelj pa je moral ugotoviti, iz katerih del so vzeti.

Pisatelj jih je popeljal skozi čudoviti svet domišljije, ki ga je povezal s svojim otroštvom.

V drugi uri, namenjeni učencem 6. – 9. razreda pa je pisatelj spregovoril o temah njegovih del, osredotočil se je na knjigo Zadnji mega žur, izvedeli pa smo tudi o njegovih popotovanjih po Aljaski. Svoje zgodbe je začinil s svojimi najstniškimi prigodami, ki so jim botrovali tudi prvi začetki pisanja pesmi, spisov, prve ljubezni.

Preživeli smo prijetno dopoldne in prepričana sem, da je pisatelj s svojimi besedami in pozitivno energijo prepričal naše mlade bralce, da bodo tudi v prihodnje obiskovali knjižnico in segali po knjigah.

Jerneja Kuraj