Uspelo nam je! Drugošolci smo v letošnjem šolskem letu spoznali vse male tiskane črke in pisano abecedo ter tako vstopili v čudoviti svet besed, pesmic in zgodbic. V učenje črk smo vložili veliko truda, zato smo se odločili, da bo v petek, 17. maja,  pouk potekal nekoliko drugače, kajti napočil je čas za praznik – praznik Abecede. In kaj se na tak praznik počne? Poje se pesem o abecedi, igra in tekmuje se v abecednih igrah, oblikuje se črke iz vrvice, piše se besede z bleščicami, na šolskem igrišču se s pomočjo kamenčkov in vejic zapisuje črke ter kot se za praznik spodobi – sladka se z abecednimi slaščicami. Otroška domišljija res ne pozna meja.

Kaj pa nam je bilo najbolj všeč?

»Všeč mi je bilo, ko smo se šli abecedne igre in ko smo jedli sladko presenečenje. Želim si, da bi še kdaj tako praznovali«. Isabell

»Danes sem bil dobre volje, ker smo se igrali abecedne igre s pisanimi črkami in pisali smo s kamenčki«. Tilen

»Želim si, da bi bil večkrat tak dan. Najbolj mi je bilo všeč, ko smo jedli sladico«. Neli

»Všeč mi je bilo vse«. Taja