Učenci OŠ Cirkovce vsak dan zjutraj vidijo oranžne telovadke, kako telovadimo za šolskimi igrišči pri stavbi društva upokojencev. Večkrat tudi organizirano telovadimo skupaj, ko imamo s šolo različne projekte. Učenci pa se nam radi pridružijo tudi samodejno, saj je za nekatere teh druženj premalo. Še zlasti je zanimivo, ker se med seboj dobro poznamo, saj so to naši sorodniki, sosedje, sovaščani in različni znanci.

Tako so se nam pridružili tudi danes, 4. 12. 2019, ob osmi uri zjutraj. Bilo je zelo mrzlo, zaradi slane, belo zimsko jutro. A ker je že sijalo sonce in nas grelo, nam je  polepšalo telovadbo in pripomoglo k prijetnemu vzdušju. Otroci so skrbno poslušali vodjo in popravljali gibe, da so bili izvedeni pravilno. Pazili smo na dihanje, da se ne bi prehladili. Vdihnili smo zrak skozi nos in ga počasi izpihali skozi usta. Fotografirali smo s Simonovim telefonom, za kar se mu zahvaljujemo.

Vse učence vabimo, da se nam še večkrat pridružijo. Tako drug drugemu polepšamo dan in skupaj skrbimo za zdravje.

Marija Jurtela