V občinskem glasilu Ravno polje smo decembra objavili, da je Vitan Plajnšek, učenec 4. razreda, od lanskega aprila mladinski državni prvak v carromu in to igro tudi predstavili.

Vitan pridno trenira in tekmuje pod vodstvom trenerja g. Tadeja Šalamuna še naprej. Za njimi je KURENTOV CARROM TURNIR, ki je potekal v soboto, 15. 2. 2020, v Mariboru. 31 tekmovalk in tekmovalcev iz 9 osnovnih šol se je tokrat pomerilo v posamični konkurenci. Iz osnovne šole Cirkovce sta se turnirja udeležila brata Vitan in Jakob Plajnšek. Po štirih razburljivih odigranih krogih se je v finale uvrstil tudi Vitan Plajnšek, ki je kot edini tekmovalec dosegel štiri zmage. V finalu je po petih odigranih boardih slavil z rezultatom 25:2.

Za Vitana je po lanskoletni sezoni, ko je osvojil naslov mladinskega državnega prvaka, to že druga turnirska lovorika. Iskreno mu čestitamo za prikazano igro.

Naslednje tekmovanje bo že 27. februarja, kjer se bodo otroci  pomerili v igri dvojic s starši.

M. Jurtela