V petek smo imeli uradni sprejem prvošolčkov. Ker pa nam v lanskem šolskem letu uradni sprejem ni uspel zaradi situacije s karanteno, smo uradno sprejeli še učence, ki so letos že v 2. razredu.  

Predstavniki višjih razredov so jim pripravili lov na zaklad, kjer so prejemali različne namige v obliki ugank. Vsak namig jih je popeljal bližje zakladu. Obiskali so ravnateljico, ki se jim je predstavila in z njimi poklepetala.  

Pogledali so si knjižnico, kjer so jim učenci prebrali kratko pravljico.  

V glasbeni učilnici so jim zaigrali na bobne. Kuharice pa so jim pripravile posebno sladico z biskvitom, jagodnim prelivom in smetano.  

Najpomembneje pa je bilo, da so v telovadnici našli pravo skrinjo z zakladom. Nato so se še poigrali v veliki telovadnici, sledila pa je tudi uradna podelitev, ki jo je izvedla ravnateljica. Vsak učenec je prejel dokazilo o sprejemu v šolsko skupnost Osnovne šole Cirkovce.   

Napisala:
Doroteja Vodopivec, svetovalna služba