Petošolci so pod mentorstvom učiteljice Tatjane Novak pri predmetu likovna umetnost sodelovali na natečaju Narodnega muzeja Slovenije, ki letos obeležuje 200 let delovanja. Učenci 5. a so napisali zgodbo, scenarij, snemalno knjigo in posneli filmček z naslovom Legenda zlatega meča, za katerega so prejeli 2. nagrado. Učenci 5. b so sestavili zgodbo z naslovom Zlata polenta,

(za prenos datoteke kliknite na sličico)

jo zapisali in ilustrirali ter bili nagrajeni s posebnim priznanjem.
Za nagrado so bili oboji povabljeni na ogled razstave Zlata sled, ki so jo pripravili kustosi muzeja. Tam smo izvedeli veliko zanimivega in si oči napasli na mnogih zlatih in pozlačenih predmetih. Za nameček so nas popeljali tudi po arheološki zbirki muzeja, kjer smo lahko znanje, ki smo ga letos pridobili pri predmetu družba, konkretno povezali.
Ali ste vedeli, da zlato nastane takrat, ko se v vesolju sprosti veliko energije?
Ali veste, da so zlato, ki ga danes uporabljamo, najverjetneje uporabljali že v daljni preteklosti in je le predelano?
In da mobilni telefoni in televizorji vsebuje zlato?

Polona Lešnik