Zveza Prijateljev mladine Slovenije vsak prvi teden v oktobru posveti otrokom. Tema letošnjega tedna otroka je bila: »Zakaji in zatoji radovednosti«. Radovednost nas vodi k raziskovanju in odkrivanju sveta okoli nas, z njo napredujemo in pridobivamo novo znanje. Na naši šoli smo obeležili teden otroka z različnimi dejavnostmi. Učenci prve triade so ga pričeli s tržnico igrač in knjig, ki so si jih med seboj izmenjevali. V torek smo se nasmejali in sprostili ob ogledu lutkovne predstave Ježek Pikec, ki smo jo dobili za zmago na natečaju Naravne in druge nesreče – Pomoč potrebujemo vsi. Sredino dopoldne smo preživeli v ritmu glasbe in plesa s plesno šolo Samba. V četrtek smo doživeli zabavno in navihano urico joge, kjer so otroci skozi zgodbo spoznali osnovne jogijske položaje in na igriv način umirjali svoje telo. Teden otroka smo zaključili s pohodom po Bistriškem vintgarju.

Učiteljice 1.VIO