ZAHVALA POLJU V STAROŠINCAH

vrtec_starosinceV nedeljo, 6. septembra 2015, je v Starošincah, že devetič po vrsti, potekala prireditev na temo « Zahvala polju« , ki ga prireja Turistično društvo občine Kidričevo.

Na otroških delavnicah smo sodelovali tudi otroci in vzgojiteljice iz vrtca Cirkovce. Izdelovali smo na temo Jesen. Iz poljskih pridelkov – buč , krompirja , koruze smo izdelali zanimive izdelke kot so ježki, stonoge, verižice, sončki, strašila in še marsikaj. Skupaj s starejšimi smo ličkali koruzo, najbolj pa smo uživali ob pečenju koruze.

Na prireditvi so sodelovali še folkloristi, ljudski pevci in godci, predstavili pa so se tudi starodobni traktorji.

Uživali smo ta nedeljski popoldan, preživeli smo ga malo drugače in si želimo, da se ta tradicija nadaljuje.

Marjanca Vindiš in Jerica Perkovič,
vrtec Cirkovce