MALI KUHARJI V VRTCU

 

Tako zelo je dišalo po jeseni in jesenskih pridelkih, ki so jih otroci pridno prinašali v vrtec, da smo se odločili tudi sami pripraviti sladico iz sadja. Tako smo v vrtcu Cirkovce – skupina TULIPANI, pripravili PEČENA JABOLKA S SKUTO. Kako je dišalo po našem vrtcu! Z otroki smo jabolka napolnili z maso, ter jih odnesli v kuhinjo, kjer so nam gospe kuharice odstopile pečico za nekaj časa , ter spekle naša polnjena jabolka. Med tem časom smo skuhali puding, ki smo ga kasneje prelili po pečenih polnjenih jabolkih. Otroci so bili zelo navdušeni in zelo ponosni na svoje mojstrovine, in na koncu sladico tudi pridno pojedli. Da pa ne bomo ostali preveč skrivnostni, vam zaupamo recept.

Pa dober tek!

 

Vzgojiteljica Monika Šešo

 

PEČENA JABOLKA S SKUTO

 

Sestavine:

6 jabolk

250 g skute

3 žlice rjavega sladkorja

pol žličke pomarančne lupine

cimet po želji

rozine po želji

 

Preliv:

Vanilijev pudig

 

 

Jabolka izdolbemo, odstranimo pečke in naredimo prostor za nadev. Vse ostale sestavine zmešamo in napolnimo jabolka z nadevom. Zložimo jih v pekač, na dno pa dolijemo za pol prsta vode. Pekač damo v pečico in pečemo pri 180 – 200 stopinjah 35 minut. Na koncu pečena jabolka prelijemo s pudingom.