V sredo, 21. 10. 2015, smo imeli učenci 6., 7., 8. in 9. razreda športni dan. Opravili smo se na Boč.

Zjutraj smo se zbrali pred šolo ter odšli na železniško postajo v Cirkovcah. Z vlakom smo se odpeljali najprej do Pragerskega, tam pa smo prestopili in se peljali naprej do Poljčan, ki so bile naša končna postaja.

Iz Poljčan smo nato nadaljevali pot peš proti Boču. Med potjo smo se večkrat ustavili, da smo malo pomalicali in nekaj popili. Pot je bila na določenih predelih precej strma, vendar nam je vsem brez posebnih težav uspelo priti do koče pod Bočem. Ko smo prispeli do Planinskega doma na Boču, smo pojedli preostalo malico, se sprehodili okrog koče ter igrali nogomet.

Vreme nam je bilo zelo naklonjeno, saj nas je ves čas spremljalo sonce. Kmalu smo se odpravili nazaj proti železniški postaji v Poljčanah. Tokrat smo prestopili v Račah, končna postaja pa so bile seveda domače Cirkovce. Mislim, da smo se na športnem dnevu vsi zabavali, saj smo se družili izven šolskih učilnic.

Aljaž Jurič, šolsko novinarstvo