stolpnik_nokia_kojc0027V soboto, 7. 11. 2015, smo se v okviru projekta zdrav življenjski slog in planinskih krožkov OŠ Cirkovce in OŠ Kidričevo odpravili na planinski izlet na Konjiško goro na vrh Stolpnik. Po poti je naše pohodnike zelo pritegnil tudi srednjeveški Konjiški grad, ki so si ga učenci z veseljem ogledali. Za daljši ogled pa žal nismo imeli časa. Učenci so si zaželeli, da bi se tja še enkrat vrnili. Nato smo dokaj strmo pot nadaljevali proti našemu cilju – Stolpniku, ki leži na nadmorski višini 1012 metrov. Prijetno izmučeni so se po opravljenih skoraj 800 metrih višinske razlike naši mladi pohodniki okrepčali, podpisali planinske dnevnike in se odpravili nazaj proti izhodišču v Slovenske Konjice. Pohvalil bi rad vse mlade pohodnike, ki so se potrudili prehoditi dokaj zahtevno pot ter se zahvalil vsem tistim staršem, ki so se zraven svojih otrok udeležili pohoda, za prijetno konstruktivno sodelovanje.

Ivan Kojc, vodnik