splet_cirkovce

V soboto, 21. 5. 2016, smo se z učenci planinskih krožkov OŠ Cirkovce, OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc udeležili planinskega pohoda na Zasavsko Sveto goro. Naša pot se je začela v Vasi Vače, kjer smo pregledali opremo, se okrepčali in začeli našo pot proti cilju. Po poti do cilja smo si ogledali še staro sušilnico lanu in vaško situlo.

situla

Po približno dveh urah hoje smo dosegli naš cilj Cerkev na Zasavski sveti gori.

DSC_7955_zasavska_sveta_gora_big

Ogledali smo si okolico cerkve, ki je zelo zanimiva. Nato smo pot nadaljevali do planinskega doma na Zasavski Sv. gori, kjer smo se malo odpočili, okrepčali, uredili planinske dnevnike in se zadovoljni začeli vračati prosti našemu izhodišču vasi Vače, kjer smo si še nato ogledali ostanek fosilne morske obale na Vačah, ki je najlepši v Sloveniji in med najlepšimi na svetu.

obala

Po kratkem ogledu ostanka fosilne morske obale smo se odpravili na avtobus. Nato smo se odpeljali še do vasi Slivna, kjer je GEOSS(geogravsko središče Slovenije). Na hitro smo si ogledali staro cerkevno uro in obiskali spomenik. Nato smo se zadovoljni odpeljali proti domu.

Planinsko društvo občine Kidričevo
Ivan Kojc, vodnik

FOTOUTRINKI