Na naši šoli vsako leto poteka projekt Bralna značka. Za nagrado vsem bralcem, ki so osvojili bralno značko, našo šolo obišče pisatelj ali pesnik. Letos nas je obiskal pisatelj, pesnik, scenarist, dramatik Feri Lainšček, ki prihaja s Prekmurja.

Najprej se je predstavil starejšim učencem. V začetku smo mu pripravili dobrodošlico s kratkim kulturnim programom. Sledila pa so vprašanja, ki smo jih pripravili zanj. Tako smo veliko izvedeli o njem, o rodnem kraju in o njegovem otroštvu. Za konec pa je skupaj s ravnateljico podelil priznanja zlatim bralcem, ki so devetošolci, ki so vsa leta osvojili bralno značko.

Sledili so razredi razredne stopnje, kjer je ustvarjalec ob kulturnem programu slišal tudi deklamacijo naših najmlajših učencev. Sledil je pogovor s pisateljem in pesnikom. Med pogovorom so mu lahko postavili vprašanja, ki so si jih pred tem pripravili. Za konec pa je ustvarjalec razveselil prvošolce, saj jim je skupaj z ravnateljico podelil priznanja za prvo leto uspešnega branja.

Špela Auer