V športni dvorani v Cirkovcah je 20. decembra potekal predizbor projekta Otroci pojejo slovenske pesmi in se veselijo za Osnovni šoli Kidričevo in Cirkovce. Organizirala ga je družba Radio-Tednik Ptuj v sodelovanju z Občino Kidričevo ter obema šolama. Skupaj je nastopilo 22 mladih pevcev, ki so se v ločenih nastopih, za vsako šolo posebej v obeh kategorijah, skušali prebiti v polfinale.
 V imenu družbe Radio-Tednik Ptuj je mladim talentom zaželel uspešen nastop direktor Drago Slameršak, vsem skupaj pa še en uspešen večer slovenske pesmi in glasbe, ki je v teh prazničnih dneh še posebej zaželena. Komisija v sestavi Tone Toplovec, Borut Horvat in Dalibor Bedenik, ki je prireditev tudi vodil, je podelila štiri polfinalne vstopnice.
 Iz OŠ Cirkovce sta se v polfinale uvrstili petošolka Leja Gorjup in učenka 9. razreda Nika Belaj. Prireditev bo v četrtek, 19. 01. 2017 ob 18. uri v športni dvorani OŠ Ljudski vrt na Ptuju.