Ob slovenskem kulturnem prazniku

Ob Prešernovem dnevu, osrednjem slovenskem kulturnem prazniku, smo tudi v vrtcu v Cirkovcah obeležili spomin na našega največjega slovenskega pesnika dr. Franceta Prešerna. Tako smo spoznali pesnika in njegovo življenje ter njegov pomen za Slovence, se seznanili z njegovo literaturo in podrobneje spoznali pesem Povodni mož v slikanici z ilustracijami ge. Jelke Reichman. Otroci so narisali pesnikov portret z ogljem ter se tudi sami prelevili v ilustratorje pesmi Povodni mož.

Ob omenjenem prazniku smo obiskali potujočo in šolsko knjižnico, kjer je prijazna knjižničarka ga. Ivanka Čeh za otroke pripravila bibliotekarsko urico. Otroci so se tako seznanili s prostorom in z izposojo knjig ter nadobudno poslušali zanimivo pripoved pravljice Kako se oglaša zajec. Ob tej priložnosti smo si v skupini tudi sami izdelali članske izkaznice ter igralnico spremenili v knjižnico, v kateri so si otroci sami lahko izposojali knjige, si jih ogledovali in jih nato zopet vračali otroku v vlogi knjižničarke, kar jim je bilo v veliko veselje. Seznanili smo se z ukrajinsko ljudsko pravljico Rokavička, katero so otroci tudi dramatizirali. Dramatizacija je v njih vzbudila veliko zanimanje za igro, prav tako pa so z vsako izvedbo igre postajali vedno boljši in boljši igralci, zato jo na pobudo otrok izvajamo še dandanes.

Otroci iz skupine Vijolice z vzgojiteljicama