OSVOJILI SMO NAJVIŠJI VRH POHORJA

V soboto, 18. 3. 2017, smo se z učenci planinskih krožkov OŠ Cirkovce, OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc udeležili planinskega pohoda RIBNIŠKA KOČA-ČRNI VRH-JEZERSKI VRH

Naša pot se je začela 150 višinskih metrov pod Ribniško kočo, kjer nas je odložil avtobus. Najprej smo se napotili proti koči, kjer smo naredili kratki postanek. Nato smo pot nadaljevali proti Črnemu vrhu, ki je tudi najvišji vrh Pohorja. Žigosali smo planinske dnevnike, se okrepčali in se malo oddahnili. Nato smo krenili nazaj proti Ribniški koči, kjer smo spet naredili krajši postanek. Pot smo nadaljevali še na Jezerski vrh in nato nazaj proti naši izhodiščni točki, kjer nas je čakal avtobus.. Prijetno utrujeni, smo se začeli vračati proti domu. Na vprašanje našim mladim pohodnikom »kako ste se počutili na pohodu«, jih je večina odgovorila »še bomo šli …«. Torej nasvidenje na naslednjem podobnem izletu, v soboto , 22. aprila 2017, v še večjem številu.

Ivan Kojc, vodnik PZS
PD Občine Kidričevo

Fotoutrinki