»Ti tukaj, ki čaroben lešnik v žepu imaš, pričaraj nam koga, ki povedal
nam bo zgodbo ali dve, pravljico, pesem, morda uganko.
Pričaraj nam koga, ki nas popeljal v čarobni bo svet,
kjer zajec govori in je lisica gospa,
kjer medved smrči in medu ne da.
Kjer petelinček išče svojo suknjico,
kjer kokoška je žalostna,
kjer deklica zala najde kotiček na koncu sveta.
Kjer devet pogumnih živi miši in še zraven štiri prepelice,
boter kos pa jim poroča najpomembnejše novice.«

In pričaral nam je gostjo- gospo Anjo Štefan. Začela je z ugankami, skupaj smo zapeli, nato pa se predali njenemu čudovitemu pripovedovanju pravljic. Letos je Bralno značko usvojilo 136 učencev. Spodbuda naj še naprej velja za vse, sploh za tiste, ki so na knjige malo pozabili. »Branje je čudovito potovanje. Potujte z nami!«

Jerneja Kuraj