Učiteljsko družboslovno-naravoslovno društvo Naša zemlja je v šolskem letu 2016/17 izpeljalo natečaj z literarnega, likovnega in fotografskega področja z naslovom “Moja domovina – Gozdovi-les, naravno bogastvo in prihodnost moje domovine“.

Na tem natečaju je sodelovala tudi Tosja Pišek iz 7. razreda. Med vsemi izdelki osnovnošolcev in srednješolcev različnih starosti iz cele Slovenije in iz zamejstva je komisija nagradila Tosjino pesem, ki je bila prebrana na zaključni prireditvi. Prireditev je bila v torek, 6. 6. 2017, v Šolskem centru Ptuj in je počastila spomin na začetnika slovenskega knjižnega jezika Primoža Trubarja, svetovni dan okolja in 26 let samostojnosti Republike Slovenije.

Petra Žunko

HALOŠKI HRAST OPLUTNIK

Ko k Sveti Ani odhitim,
pri oplutniku postojim.
Haloški zimzeleni hrast
kot jaz ima ponos in čast.

Zakon narave zanj ne velja,
svojo voljo on ima.
Ne slečeta ga zima, mraz,
zelen ostane njegov okras.

Upam, da zaveda se,
da ni navadna rastlina le.
Pozimi njegovo listje ostaja
in oplutnik ga odvrže komaj maja.

Z drevesi gozd je haloški bogat,
a ni ta hrast nikomur brat.
Morda osamljen, a izjemen tam stoji
in brez besed mi govori.

Je kakor bela vrana v črni jati,
v kateri včasih je težko obstati.
Vseeno takšen hoče biti,
se noče drugim pokoriti.

Sorodni duši sva mogoče,
zato mu pravim, naj ne joče,
saj lep je in res čudovit,
zaradi njega pa gozd pozimi barvit.