V petek, 29. septembra, smo se Žan Jurič, Nika Marčič in Klemen Predikaka z učiteljico Marija odpravili na slikarsko Malo Groharjevo kolonijo v Škofjo Loko.

Ob prihodu v mesto smo najprej prevzeli ožigosane risalne podlage in majice. Druge likovne pripomočke smo imeli s seboj. Ob gledanju zanimivih stavb smo si izbrali motiv in prostor, kjer bomo ustvarjali. Začeli smo z delom. Ob 13.00 uri je bila podelitev nagrad najboljšim lanskim ustvarjalcem po oceni akademske slikarke. Po kosilu smo še dokončali svoje izdelke. Do 17.00 ure smo imeli čas za oddajo. Lepo je bilo videti veliko izdelkov na razstavi.

Ob 17.30 uri smo krenili proti domu. Vsem nam je bilo na koloniji zelo všeč. Med risanjem in slikanjem smo se zabavali in preživeli čudovit dan med več kot 100 mladimi ustvarjalci.

Klemen Predikaka, 9. razred