ŠVN, dom CŠOD Rak
Torek, 6. 3. 2018

Zbudili smo se že ob 7. uri.

Zajtrk je bil ob 8. uri, nato smo odšli na pohod v dveh skupinah. Najprej smo se spustili po strmi poti oz. smo se sankali. Ko smo prišli do udornine smo pomalicali. Pokazali so nam poskus v katerem lahko ločiš apnenec od dolomita. Odšli smo v jamo Ernestina, kjer smo videli zelo majhnega netopirja. Nato smo odšli preko malega mostu do druge udornine, kjer smo prisluhnili legendi o nastanku te udornine, ter se povzpeli do naravnega mostu. Po dolgem več urnem, ampak zabavnem pohodu, smo odšli na dobro kosilo. Po kosilu smo imeli počitek. Za popoldansko aktivnost smo se razdelili v dve skupini, prva je odšla do Tkalca jame, ter se spustila v globino. Druga skupina je najprej odšla v gozd kjer so namestili kamere in hrano za živali. Nato so odšli v učilnico, kjer so jim pokazali ostanke, okostje, iztrebke in nagačene živali. Nato smo se zamenjali. Po popoldanskih dejavnostih smo imeli dobro večerjo. Po večerji smo imeli počitek in za tem smo imeli ustvarjalen večer, pri katerem je vsaka skupina predstavila svoje delo.

Klara Lešnik, 7. razred