Nadarjeni in prizadevni učenci iz OŠ Cirkovce smo v četrtek, 31. 5. 2018, zgodaj zjutraj prisedli na avtobus k učencem OŠ Kidričevo in se podali na izlet v Benetke. Po 6-urni vožnji smo prispeli najprej v Vicenzo. Tam smo imeli priložnost videti Palladijevo renesančno vilo. Potem smo se udeležili ustvarjalne delavnice ter se srečali z umetnikom Jernejem Forbicijem. Zvečer smo se nastanili v hostlu in naslednji dan nadaljevali vožnjo proti svetovno znanemu obmorskemu mestu kanalov in mostov, Benetke se namreč raztezajo prek številnih majhnih otokov v močvirni laguni. Med sprehodom smo lahko občudovali arhitekturne lepote mesta na vodi. Nato je sledil povratek domov. Postanek v Kopru so nekateri izkoristili za skok v morje, vsi pa smo z veseljem šli še v Mc Donald’s. V soboto ob dveh ponoči pa smo prispeli nazaj domov. Polni lepih vtisov lahko izletu podamo odlično oceno. 

Tosja Pišek, 8. razred

Fotoutrinki