V petek, 28. septembra, smo se likovno nadarjeni učenci iz Gorenjske in ptujskega konca zbrali na Mali Groharjevi koloniji v Škofji Loki. Zgodaj zjutraj smo se z avtobusom odpravili na pot proti Gorenjski. Po dveh urah vožnje smo končno prispeli. Najprej smo dobili majice in ožigosane podlage.

Nato smo si ogledali stari del prečudovitega starega mesta in poiskali lep sončen kotiček, ki bi ga narisali ali naslikali. Ob risanju mestnih znamenitosti smo se trije cirkovški učenci Denis Marčič, Lukas Rojko in Gal Žunko cel dan zelo trudili in tudi zabavali, saj z veseljem rišemo. Pri delu nas je spremljala in spodbujala učiteljica Marija Jurtela. Veliko domačinov in turistov nas je pri delu pozdravilo in spregovorili so z nami o našem likovnem ustvarjanju. Za zaključek dneva smo pogledali umetnine drugih in lanske nagrajene likovne izdelke. Domov smo se polni vtisov vrnili ob 20. uri.

Napisala Lukas Rojko in Gal Žunko