V soboto, 20. 10. 2018, smo se z učenci, ter njihovimi starši, planinskega krožka OŠ Cirkovce, skupaj z učenci planinskih krožkov OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc, udeležili planinskega pohoda na ŠMOHOR nad Laškim.

Ekipa pri planiskem domu na Šmohorju.

Naš pohod se je začel v kraju Trebarje, nekaj kilometrov pred Laškim, kjer smo najprej pregledali vso potrebno opremo in se nato podali na pot proti našemu cilju, ki je tokrat bil pri domu na ŠMOHORJU. Našo pot smo podaljšali še do cerkve Sv. Mohorja zraven katere stoji tudi 170 let stara lipa.  Vrnili smo se nazaj do planinskega doma, kjer smo si privoščili malo daljši postanek, se okrepčali, požigosali planiske dnevnike in se veseli začeli vračati proti našemu domu. Vreme nam je bilo naklonjeno tako, da smo doživeli en zanimiv pohod v lepem sončnem vremenu.

Ivan Kojc, vodnik PZS

[button link=”https://oscirkovce-my.sharepoint.com/:f:/g/personal/ivank_os-cirkovce_si/EnvmdHK06E1Hlfs1R97L_gcBe4EO7k95GUN1ir3WGxzVKg?e=TEQMT5″ icon=”hand-o-right” color=”red” window=”yes”]FOTO[/button]