Na osnovni šoli Cirkovce so prvošolce, ki že pet mesecev pridno nabirajo učenost, sprejeli v šolsko skupnost. V 1. razred so prišli predstavniki iz vseh razredov in mentorica Polona Lešnik. Med sabo so se najprej spoznali. Zaigrali so jim igro vlog Na šolskem hodniku o nagajanju. Učenci so ugotovili, da se moramo na šoli kot na hodniku primerno obnašati, da ne pride do sporov in težav. Prav je, da starejši učenci mlajšim pomagajo in se spomnijo, da so tudi sami prišli v šolo, ko so bili še majhni in malce negotovi. V znak medsebojnega sodelovanja so nato ob podpori predstavnikov šolskega  parlamenta izvedli delavnico origamijev. Naučili so jih gubati pokalico. Ponosni so bili, ko jim je uspelo. Sledila je podelitev potrdil o sprejemu v šolsko skupnost iz rok ge. ravnateljice, ki je ob svečanem dogodku vsakemu čestitala. Ob koncu srečanja so prvošolce povabili še v jedilnico, kjer so se vsi skupaj posladkali s kremno rezino.

Učiteljici

Foto: Arhiv OŠ