Iztekel se je letošnji  Teden pisanja z roko. Obeležujemo ga že drugo leto in letos je bil zelo zanimiv in ustvarjalen.

S šestošolci smo napisali pismo gospodu Primožu Suhodolčanu, ki bo letos naš gost na zaključku Bralne značke. Gospod Suhodolčan nam je prijazno odgovoril in se potrudil napisati pismo na roko- pravzaprav z rokama- z levo in desno. Obiskala nas je mama našega šestošolca Filipa- gospa Helena Gornjak, ki je rojena na Švedskem. Gospa Helena nam je predstavila Švedsko, običaje, osebnosti, predstavila nam je abecedo in nam v švedščini tudi prebrala odlomek pravljice. Za nameček pa smo se posladkali s tradicionalnim švedskim pecivom, slastnimi cimetovimi polžki, imenovanimi KANELLBULAR. Z gospo Tatjano Novak, učiteljico likovne umetnosti so učenci usvajali kaligrafijo- izrazito estetsko tehniko pisanja. Strokovnjaki pravijo, da je pisava odraz naše osebnosti. S priročnikom Analiza pisave so učenci malo za šalo, malo za res analizirali pisave svojih sošolcev.

Učenci 6. in 7. razreda, ki obiskujejo dodatni pouk slovenščine, so napisali in ilustrirali zgodbo Prigode z Dravskega polja, sodobno humoresko. In kako dobro učenci poznajo svoje učitelje in učiteljice po pisavi? V kvizu »NAPIŠI NEKAJ MI IN POVEM TI, KDO SI« so ugotavljali, čigave so pisave. Med vsemi sodelujočimi smo izžrebali Ajdo Marin, ki je prepoznala pisavi obeh učiteljev in si s tem prislužila knjižno nagrado.

Jerneja Kuraj