V torek, 17. 5. 2022, smo na OŠ Cirkovce za vse učence izvedli tehniški dan na temo arhitekture, krajinske arhitekture in urbanizma. Delavnice so vodili študentje arhitekture in oblikovanja, arhitekti in oblikovalci.

Učenci so spoznavali različne materiale, opazovali osnovne gradnike in zakonitosti gradnje, izdelovali stolpe iz papirja, hiške iz lesa, otroško igrišče iz naravnih materialov, zgradili so mesta, stolpnice iz lesa, prenosni most Leonarda da Vincija iz desk, makete sob, makete polic, hiše iz stiropora, maketo šole in drugih izmišljenih stavb, spoznali nekaj slovenskih arhitektov, se igrali kviz na temo arhitekture ter predlagali arhitekturne izboljšave za našo šolo in njeno okolico.

Polona Lešnik

FOTOUTRINKI