V petek, 30. 9. 2022, smo se trije učenci v spremstvu ge. Janje Kosar odpravili ustvarjat v Škofjo Loko. Tam vsako leto poteka Groharjeva kolonija, kjer osnovnošolci iz vseh koncev Slovenije, v jedru tega čudovitega mesta, po opazovanju rišemo stavbe.

Letos smo zaradi slabega vremena, poleg slikarskih pripomočkov, s seboj tovorili tudi dežnike. Ob prihodu smo dobili spominske majice in risarske liste, nato pa smo se razkropili po uličicah.

Organizatorji so poskrbeli za odlično kosilo v Šolskem centru Škofja Loka. Po obroku smo dokončali izdelke in jih do 17. ure oddali v Sokolskem domu. Tam je bila tudi pisana razstava lanskih desetih najboljših izdelkov ter seveda vsi izdelki današnjega ustvarjanja.

Proti večeru smo se odpravili nazaj v Cirkovce. Upamo, da se kolonije udeležimo tudi naslednje leto.

Sanja Goljevšček, 7. razred