Pust trka na vrata in z njim tudi peka krofov, zato smo jih dan pred pustnim torkom z otroki pekli tudi v skupini Zvezdice. Otroci so navdušeni čakali na pripravo in ob tem spoznavali sestavine, ki so potrebne za izdelavo krofov. Sodelovali so pri mešanju sestavin, gnetenju testa in izdelavi kroglic. Povabili smo tudi otroke iz sosednje igralnice, ki so nam pomagali pri izdelavi krofov. Z zanimanjem so sledili navodilom vzgojiteljic in spoznali, da izdelovanje krofov zahteva kar precej potrpežljivosti in natančnosti ter seveda spretne roke. Najtežje je bilo počakati, da testo vzhaja in čakanje na peko krofov. Toda trud je bil poplačan, ko so pečeni krofi z marmeladnim nadevom pristali na mizi. Teknili so nam in izgledalo je, da bomo vajo še kdaj ponovili. Sicer pa, največ velja to, da otroci spoznavajo in ohranjajo stare tradicije, saj jih bo morda v življenju kdaj zamikala tudi domača peka krofov. Pust trka na vrata in z njim tudi peka krofov, zato smo jih dan pred pustnim torkom z otroki pekli tudi v skupini Zvezdice.Otroci so navdušeni čakali na pripravo in ob tem spoznavali sestavine, ki so potrebne za izdelavo krofov. Sodelovali so pri mešanju sestavin, gnetenju testa in izdelavi kroglic. Povabili smo tudi otroke iz sosednje igralnice, ki so nam pomagali pri izdelavi krofov. Z zanimanjem so sledili navodilom vzgojiteljic in spoznali, da izdelovanje krofov zahteva kar precej potrpežljivosti in natančnosti ter seveda spretne roke. Najtežje je bilo počakati, da testo vzhaja in čakanje na peko krofov. Toda trud je bil poplačan, ko so pečeni krofi z marmeladnim nadevom pristali na mizi. Teknili so nam in izgledalo je, da bomo vajo še kdaj ponovili. Sicer pa, največ velja to, da otroci spoznavajo in ohranjajo stare tradicije, saj jih bo morda v življenju kdaj zamikala tudi domača peka krofov.

Marjanca Vindiš