V nedeljo, 28. 5. 2023, smo se z učenci planinskega krožka OŠ Cirkovce, skupaj z učenci planinskih krožkov OŠ Kidričevo in podružnične šole Lovrenc, udeležili planinskega izleta na Primorsko. Pohod smo začeli v vasici Otlica nad Ajdovščino, kjer smo najprej pregledali vso potrebno opremo, se okrepčali in se nato podali na pot proti našemu cilju, ki je tokrat bil pri Otliškem oknu. Vreme nam je bilo zelo naklonjeno. Sončni žarki so nas v spremstvu rahlega vetra »božali« ves čas našega pohoda. Vseh 51 pohodnikov-  toliko se nas je tokrat udeležilo pohoda-  nas je preživelo lep, sončen dan, v dobri družbi učencev in njihovih staršev. Po končanem pohodu smo si ogledali še prijeten kraj Vipavski Križ in se nato veseli in zadovoljni vkrcali na avtobus, ki nas je odpeljal proti domu. Seveda brez slastnih krofov v Trojanah tudi tokrat ni šlo. Našim mladim planincem in vsem spremljevalcem želim še veliko varnih korakov in veselja pri nabiranju le-teh.

Ivan Kojc, vodnik PZS
PD Občine Kidričevo