Triindvajset prvošolcev OŠ Cirkovce je v petek, 1. 9. 2023, dokončno pomahalo v slovo vrtcu in si nadelo ime učenec – učenka prvega razreda. Prvošolci, prvčki, prvi črvi…vsa ta poimenovanja jih bodo spremljala v njihovem prvem letu šolanja.

Zaposleni v šoli smo se še posebej potrudili, da bi prvi dan ostal v kar se da lepem spominu njim in njihovim staršem. V enakih belih majicah, na katerih so bila natisnjena njihova imena, so prikorakali v šolsko telovadnico v spremstvu svojih staršev. Tam smo jih sprejele učiteljice, gospa ravnateljica in njihove velike prijateljice devetošolke. Po uvodni besedi gospe ravnateljice so prvošolce in njihove starše pozdravili predstavniki občine Kidričevo in podjetja Boxmark. Prvošolcem so izročili darilca in jih oblekli v rumene odsevne jopiče ter rumene kape. Predstavnik policije je spregovoril nekaj besed o varnosti v prometu. Nato smo si skupaj ogledali predstavo, ki sta jo pripravila in odigrala člana Društva za boljši svet. Po predstavi so prvošolci v družbi devetošolk odšli v svojo učilnico in se posladkali s čokolado ter odžejali s sokom. Na mizah je vsakega od njih čakala zloženka »Moj prvi šolski dan«, ki sva jo pripravili učiteljici. Prelistali so jo in izpolnili. Spominjala jih bo na dogodke prvega šolskega dne. Z devetošolkami so se igrali tudi gibalne igre in narisali samega sebe.

Ta dan je bil zabavna odskočna deska v prihodnje dni, ki jih bodo preživeli v šoli kot prvošolci.

Suzana Menoni – Planinšek