Vsi se zavedamo, da je zelo pomembno skrbeti za svoje zdravje. Zato si tudi v našem vrtcu prizadevamo, da otrokom privzgojimo zdrav način življenja. Mesec november smo še posebej posvetili skrbi za zdravje in spoznavanju pomena zdrave prehrane, osebne higiene in gibanja. Kaj pa storimo v primeru, če se slabo počutimo? – Obiščemo zdravnika. Tokrat pa smo mi gostili zdravnico Mijo, ki nam je predstavila svoj poklic. S seboj je prinesla zdravniško torbo ter nam praktično in s pripomočki pokazala, kako poteka zdravniški pregled. Otroci so se pogumno in brez zadržkov ponudili kot prostovoljci. Zdravnica jim je s stetoskopom poslušala dihanje in bitje srca, nekateri pa so se tako opogumili, da so se preizkusili v vlogi zdravnika in si nadeli stetoskop. Zdravnica je s seboj pripeljala tudi »bolnega otroka«, ki smo ga skupaj pregledali, mu izmerili temperaturo, dali injekcijo in prilepili obliž. Otroci so obljubili, da bodo odslej pogumno in brez strahu obiskovali zdravnika.

V tem mesecu pa smo imeli še en obisk. Obiskala nas je Marjetka, sestra za zobozdravstveno vzgojo in preventivo. Otroke je seznanila s pomenom rednega umivanja zob in s pomočjo kravice Liske pokazala, kako se pravilno ščetka zobe. Seveda pa je lahko tudi vsak otrok poskusil z veliko zobno ščetko kravici Liski umiti zobe. Otroci so obljubili, da bodo za zobke še naprej dobro skrbeli in si jih po vsaki jedi umili.

Vzgojiteljica Jasna Drevenšek