V tednu otroka nas je obiskal slovenski pisatelj Igor Plohl, ki ima prav posebno življenjsko zgodbo, saj je pri devetindvajsetih letih zaradi nesrečnega padca z lestve pristal na invalidskem vozičku. Življenje se mu je popolnoma spremenilo, vendar ni obupal, saj danes vozi svoj prilagojen avtomobil in kolo, na vozičku igra košarko, živi v svojem stanovanju in poučuje v bolnišnični šoli v Mariboru. Gospod Igor je dokaz, da lahko s pomočjo dobrih ljudi, pozitivne življenjske energije in z vztrajnostjo premagamo številne, na prvi pogled nepremagljive ovire. Na srečanje s pisateljem smo se z učenci razredne stopnje in predšolskimi otroci ves teden pripravljali. Brali smo njegove avtorske slikanice o levu Rogiju, iz katerih lahko izvemo Igorjevo življenjsko zgodbo. V ta namen smo tudi izvedli pravljično urico v knjižnici. Otrok se je Rogijeva zgodba dotaknila in kar hitro so naredili povezavo med imenoma: lev ROGI = lev IGOR.  Naš gost Igor nas je, tako majhne kot velike, prepričal, da lahko s pogumom in močno voljo dosežemo več kot si lahko predstavljamo.

Katja Draškovič